Plavecký výcvik

vložené 17. 02. 2017 o 14:17

21.11.2016 – 6.2.2017

Žiaci 3. a 4. ročníka našej školy (v počte 37) sa každý pondelok v mesiacoch november až február tešili na plavecký výcvik, ktorý je už tradičným spestrením vyučovania. Absolvovali ho celkovo 10-krát pod vedením p. uč. Leváka a triednych učiteliek p. uč. Holíčkovej (3.A) a p. uč. Hulínovej (4.B). V pondelkové rána čakával pred školou autobus, aby bezpečne prepravil našich žiakov do ZŠ Trenčín, Novomeského, kde prebiehal kurz.

Jedna vyučovacia jednotka trvala 2 hodiny. Žiaci sa postupne zoznamovali s bazénom, ktorý absolvoval rekonštrukciu.

Učili sa nebáť hlbšej vody a ponárania. Tretiakom to trvalo trošku dlhšie, ale postupne sa pod vedením pána učiteľa zlepšovali a zlepšovali.

Všetci si osvojili základy plaveckých štýlov kraul a znak. Tešili sa na každý pondelok, lebo vedeli, že sa domov vrátia ako lepší plavci.

V závere každého dňa výcviku si vo vode aj pošantili, zahrali sa s loptami a ešte raz precvičili všetko, čo sa naučili.

Po výcviku boli spokojné pani učiteľky i inštruktor plávania. Každý žiak urobil veľký pokrok, mnohí sú už dnes veľmi dobrí plavci. Dokázali to svojimi záverečnými výkonmi.

Ďakujeme vedeniu ZŠ Trenčín, Novomeského, že nám umožnilo uskutočniť plavecký výcvik v ich škole.

Najlepší plavci:

3. ročník:            Timea Blahová: kraul: 21m, znak 67m