McDonald Cup – základné kolo

vložené 16. 04. 2024 o 13:34

Tak ako každý rok, i tento rok, sa koná tradičný turnaj v minifutbale najmladších žiakov McDonald Cup.

Jednu zo základných skupín v piatok 12. apríla 2024 organizovala naša škola. Za krásneho slnečného počasia sa turnaja zúčastnili tri družstvá, a to domáca ZŠ Horná Súča, ZŠ Drietoma a ZŠ Hodžova, Trenčín.

Po asi 1 a pol hodine korektných a fairplay súbojov sa z víťazstva, na radosť domácich fanúšikov, tešila domáca základná škola. Stalo sa tak po víťazstvách nad Drietomou 4:2 a Hodžovou 8:1.

Základná škola Horná Súča postúpila do okresné finále McDonald Cupu v Trenčíne. Tomuto postupu a úspechu sú všetci radi, lebo niečo podobné sa podarilo už dosť dávno.

O postup sa pričinili: Filip Bulejko (8 gólov), Peter Kramár (1 gól), Martin Borot (1 gól), Filip Gago, Alex Jurica (1 gól), Martin Gróf, Dominik Khandl, Matias Habánik, Marco Škunda (1 gól), Adela Dohálová, Eliška Sádecká.