Vybíjaná žiačok – základné kolo a okresné finále

vložené 08. 04. 2024 o 15:20

(Dramatické základné kolo a fantastické 1. miesto v okrese.)

7.3.2024 sa uskutočnilo základné kolo turnaja vo vybíjanej dievčat. V úvodnom zápase sa naše hráčky stretli so súperkami zo ZŠ Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína. Hneď prvý zápas priniesol drámu a po mnohých chybách na oboch stranách, ktoré zapríčinili najmä malé rozmery telocvične, na akú nebolo ani jedno z družstiev pripravené, zápas skončil remízou 15:15. Vedeli sme, že ak chceme postúpiť do finále, nesmieme nielen v ďalších zápasoch zaváhať, ale musíme získať i vyššie celkové skóre ako naše súperky. V druhom zápase nás čakala ZŠ Bezručova, Trenčín, ktorá síce v prvom polčase bola o jeden bod lepším súperom, v druhom polčase sa však naše dievčatá „rozbehli“ a vyhrali v pomere 14:10. Posledný zápas sme odohrali proti domácemu družstvu ZŠ Drietoma. Už pred zápasom bolo pre rovnosť bodov jasné, že musíme vyhrať a pritom aj výrazne prestrieľať súpera. V tomto zápase už naše dievčatá jasne dominovali a vybojovali presvedčivú výhru 16:4. Vďaka tomu sme „na skóre“ postúpili z 1. miesta do okresného finále.

13.3.2024 sa odohralo okresné finále vo vybíjanej dievčat. Naše žiačky sa tu stretli so súperkami zo ZŠ Horné Srnie, ZŠ Veľkomoravská, Trenčín, ZŠ Trenčianske Stankovce, ZŠ Hodžova, Trenčín a ZŠ Kubranská, Trenčín. Úvod turnaja sa hral v dvoch skupinách po troch. V prvom zápase nás čakali Trenčianske Stankovce, s ktorými sme si poradili hladko 14:8. Nasledoval zápas so ZŠ Veľkomoravská, v ktorom naše družstvo potvrdilo svoju formu a zvíťazilo 14:5. V našej skupine sme obsadili teda 1. miesto.

To nás posunulo do boja o stupeň víťazov. Najprv sme však museli poraziť „druhého“ z druhej skupiny. Tým bolo družstvo z Horného Srnia. Tu naše dievčatá pokračovali vo svojej hre a nad súperom opäť dominovali 11:6.

Finále o prvé miesto nám opäť prinieslo súperky zo ZŠ Trenčianske Stankovce, kde už síce súperky predviedli oveľa lepšiu hru, na naše hráčky to ale nestačilo a výsledok ukazoval skóre 14:10 v náš prospech.

Naša škola teda bez jedinej prehry obsadila 1. miesto v okrese Trenčín. Dievčatám gratulujeme a za reprezentáciu ďakujeme!

Zároveň im budeme držať palce v regionálnom kole, kde sa stretnú s víťazkami okresov Nové Mesto nad Váhom a Myjava.

Konečné poradie:

1. ZŠ s MŠ M. Rešetku, Horná Súča

2. ZŠ J. Lipského, Trenčianske Stankovce

3. ZŠ s MŠ V. Mitúcha, Horné Srnie

4. ZŠ Hodžova, Trenčín

5. ZŠ Kubranská, Trenčín

6. ZŠ Veľkomoravská, Trenčín

Reprezentovali:

Barbora Barteková, Soňa Barteková, Nella Gračková, Michaela Juricová, Eliška Lešková, Lenka Ondračková, Kristína Ondrišáková, Klára Orságová, Klaudia Panáková, Diana Repová, Veronika Vašíčková a Sofia Zemanovičová.

o 57 dní 3 hodiny