Florbal žiačok – základné kolo a okresné finále

vložené 08. 04. 2024 o 15:13

(Fantastický výkon dievčat priniesol striebornú priečku v okrese Trenčín.)

28.2.2024 dievčatá reprezentovali našu školu vo florbale. V základnom kole sme sa stretli so súperkami zo ZŠ Hodžova, Trenčín, ZŠ Trenčianske Stankovce a ZŠ Trenčianska Turná. V úvodnom zápase turnaja naše dievčatá hladko zdolali Trenčiansku Turnú 6:0. V ďalšom zápase sa stretli so súperkami z Trenčína,  kde opäť jasne dominovali a konečné skóre ukazovalo 6:1. Posledný zápas proti Trenčianskym Stankovciam len potvrdil vynikajúcu formu nášho družstva a na výsledkovej tabuli svietilo skóre 7:1 v náš prospech.

1. miesto v základnej skupine nám prinieslo miestenku do okresného finále.

26.3.2024 teda bojovali naše dievčatá vo finále okresu Trenčín. Vedeli sme, že nás čakajú veľmi náročné zápasy, pretože súperi boli v tomto roku opäť veľmi kvalitní. Hneď v prvom zápase nás čakali minuloročné majsterky Slovenska, a zároveň družstvo, ktoré nás v minulom roku vyradilo z turnaja - ZŠ sv. Michala, Nemšová. Po úvodnej nervozite sa naše dievčatá rozbehli a vyšli zo zápasu víťazne s kontom 2:0. V druhom zápase finálového turnaja nás čakali súperky zo ZŠ Bezručova, Trenčín. Tu naše dievčatá opäť potvrdili skvelú prípravu a vyhrali presvedčivo 3:0. V poslednom zápase sme nastúpili proti družstvu ZŠ J. Palu, Nemšová, ktoré tvorili z väčšej časti juniorské majsterky Slovenska vo florbale. Napriek ohromnému zápalu a bojovnosti našich dievčat bol tento súper už nad naše sily. Hlavne vďaka výkonu brankárky Nemšovej, ktorá zlikvidovala všetky naše strelecké pokusy, nás Nemšová porazila 4:0.

Koniec turnaja mal síce pre naše dievčatá horko-sladkú príchuť, ale strieborná priečka vo finále okresu Trenčín je fantastický výsledok.

Výkony, ktoré naše hráčky v tomto roku na turnaji predvádzali si nezasluhujú nič iné ako poklonu. Za výkon v oboch kolách turnaja si pochvalu samozrejme zaslúžia všetky naše hráčky. Nedá mi však nevyzdvihnúť famózny výkon Karolíny Gažiovej, ktorá bola našou neochvejnou oporou v bráne. Rovnako treba pochváliť fantastickú koncovku našej najlepšej útočníčky Klaudie Panákovej, ktorá si v spolupráci s Miškou Juricovou spravila trhací kalendár z obrany súperiek.

Všetkým dievčatám, ktoré nás v tomto roku reprezentovali, ďakujeme a gratulujeme k 2. miestu v okrese!

Dievčatá, bolo mi cťou byť v tom s vami!                           Váš tréner Mgr. Ivan Steinecker

Konečné poradie:

1. ZŠ J. Palu, Nemšová

2. ZŠ s MŠ M. Rešetku, Horná Súča

3. ZŠ Bezručova, Trenčín

4. ZŠ sv. Michala, Nemšová

Reprezentovali:

Barbora Barteková, Sára Faryová, Karolína Gažiová, Nella Gračková, Hanka Habánková, Lilly Maria Hailing Biggs, Soňa Hoťková, Michaela Juricová, Lea Ondrisová, Klaudia Panáková, Marianna Stašáková, Eliška Surovčíková, Dorota Švajdová, Michaela Vašíčková a Veronika Vašíčková.