Burza všetkého možného v ŠKD I.

vložené 12. 03. 2024 o 13:52

Dievčatá a chlapci z l. odd. ŠKD sa vždy tešia na burzy, ktoré v školskom klube organizujeme.

Uskutočnili sme už burzy kníh, hračiek a svoje špeciálne miesto medzi nimi vždy má burza všetkého, čo skrývajú ich domáce zásuvky, poličky, krabice..., plné vecí a vecičiek, ktoré už nepotrebujú, zovšedneli, a ktoré tak majú príležitosť nájsť si svojho nového majiteľa.

Tak sa naša trieda školského klubu premenila v jedno marcové odpoludnie na priestor, kde sa za symbolické ceny predávalo a kupovalo i vymieňalo. Predajné pultíky s názvami obchodníkov ako z rozprávky a menami ich majiteľov vítali kupujúcich... V rámci finančnej gramotnosti sa deti oboznámili s hodnotou peňazí, eurá počítali, vydávali, zlacňovali... Tvorili cenovky predmetov... Stoličkové „pultíky“ ponúkali: sošky, vázičky, sloníkov, stojany na perá, kľúčenky, autíčka, bábiky, písanky, peňaženky, korálky, záložky, plyšáky, mydielka...

Stretlo sa veľa predávajúcich, záujemcov i kupujúcich!

Spokojní boli všetci tí, ktorí všetko predali a aj tí, ktorí dobre nakúpili!

Hlavné však bolo, že sme sa opäť všetci zabavili a prežili spoločne netradičné, veselé a zaujímavé odpoludnie, akým určite naša tohtoročná burza „VŠEMO“ /VŠEtkého  MOžného/, bola!

Mgr. Eva Veber, vychovávateľka ŠKD I.