Vybíjaná - cesta do krajského finále

vložené 05. 02. 2020 o 21:23

V januári sa žiačky našej školy opäť raz zapojili do turnaja vo vybíjanej. V úvodnom kole sa na domácej pôde stretli  so ZŠ sv. Michala z Nemšovej, s ktorou si poradili hladko 15:2. V ďalších dvoch zápasoch rovnako naše dievčatá zvíťazili, so ZŠ Trenčín, Bezručova opäť hladko 16:2, a so ZŠ Trenčín, Kubranská 12:7.

Naše hráčky teda postúpili do okresného finále, kde už tradične o postup na región bojovali veľmi kvalitní súperi. Zo všetkých zápasov aj napriek tomu vyšla ZŠ Horná Súča víťazne. So ZŠ Trenčianska Turná si dievčatá poradili 10:6, so ZŠ Nemšová 13:4, so ZŠ Trenčín, Dlhé Hony 11:6. Tesné víťazstvo nad domácim družstvom ZŠ Trenčín, Hodžova 10:8 nám zabezpečilo prvé miesto v okrese Trenčín.

Nasledovalo regionálne kolo na Myjave, v ktorom sa stretli naše hráčky s víťazmi okresov Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Teda o kvalite zúčastnených družstiev netreba pochybovať.  V tomto kole Horná Súča opäť dominovala a konečné skóre proti ZŠ Bošáca ukazovalo 11:3 a proti ZŠ Vrbovce 14:10.

Naše dievčatá na tohtoročnom turnaji nepatrili medzi najstaršie, najvyššie ani najsilnejšie, ba práve naopak. Polovicu našej súpisky tvorili štvrtáčky a piatačky, ktoré hrali proti siedmačkám vyšším ako náš tréner, s hádzanárkami, ktoré mali strelu, ktorá budila rešpekt. Naše dievčatá sa však žiadneho súpera nezľakli, predviedli dokonalú ukážku stratégie a taktiky. Tri kolá tohtoročného turnaja žiadnemu družstvu nedovolili dostať nás pod tlak a nechať sa zneistiť. Nech stál proti nášmu družstvu hocikto, dievčatá stále s chladnou hlavou za každých okolností hrali svoju hru a diktovali tempo zápasu. Každá jedna hráčka si zaslúžila miesto na ihrisku a každá jedna získala obdiv nielen svojho trénera, ale i slová chváli od trénerov súperov. A zaslúžene.

Dievčatám za príkladnú reprezentáciu našej školy ďakujeme a držíme im palce v krajskom finále.

Reprezentovali:

Veronika Jančiová (c), Adriana Weisová, Aneta Weisová, Adriana Babrnáková, Nina Macharová, Karolína Záhoráková, Zuzana Kopišová, Ľudmila Hoťková, Klaudia Vašíčková, Eliška Surovčíková, Lenka Orságová, Dorota Švajdová, Soňa Hoťková.