Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

vložené 05. 09. 2017 o 16:38

Mesiac september je neodmysliteľne spätý s nástupom do školy. V pondelok, 4. septembra, sa naši žiaci stretli na dolnej chodbe, aby spoločne odštartovali nový školský rok. Privítalo ich už tradične vedenie školy – pán riaditeľ Mgr. Vojtech Laurinec, pani zástupkyňa PhDr. Mária Filipová, starosta obce Ing. Juraj Ondračka a správcovia farnosti Horná Súča - vdp. farár Tomáš Zelenák a vdp. kaplán Michal Štefánik. Úvodný potlesk svedčil o tom, že žiaci sa po letných prázdninách do školy už naozaj tešili.

Žiakom, pedagógom i prítomným rodičom sa najskôr prihovoril riaditeľ školy. Jeho prvé slová boli adresované prváčikom, na ktorých čaká najviac zmien. Poprial im úspešný štart do školského života, výborné vyučovacie výsledky, spokojnosť, radosť a nové priateľstvá. K dosiahnutiu dobrých výsledkov v Testovaní 9 a na prijímacích skúškach, k správnemu výberu svojho budúceho povolania vyzval aj žiakov 9. ročníka.

Pán riaditeľ privítal i celý pedagogický kolektív, predstavil „staronových“ učiteľov: Mgr. Alexandru Barišovú, Mgr. Miriam Petrovú, Mgr. Nadeždu Plevovú, Mgr. Dušana Černeka i novú posilu Ing. Blanku Škodovú. Poprial im veľa úspechov, elánu a dobrý pocit z vykonanej práce.