Dejepisná olympiáda

vložené 22. 02. 2017 o 15:25

(História - učiteľka života)

Jednou z olympiád, do ktorej sa naši žiaci zapájajú radi a v hojnom počte, je dejepisná olympiáda. Tento rok sa na Valentína - 14.2.2017 - konal jej 9. ročník. Už tradične nás privítali v priestoroch Základnej školy na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne.

Na olympiádu sa pripravovali 7 žiaci, zastúpenie sme mali v 6., 7., 8. a aj 9. ročníku. V každej kategórii test dejepisnej olympiády pozostáva z 3 častí: učivo daného ročníka, monotematická časť (venovaná osobnosti Márie Terézie a dynastii Anjouovcov) a regionálne otázky (erby okresu Trenčín). Na vypracovanie testu mali žiaci 100 minút.

Konkurencia bola veľká, každý z 58 zúčastnených žiakov chcel uspieť. Naši žiaci nesklamali, potešili nás 2. miestom – Alenka Múková (postup do krajského kola), 3. miestom – Lucia Škundová, 5. miestom – Matúš Guga, 7. miestom – Vojtech Laurinec, 9. miestom – Ela Gagová.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu našej školy a Alenke prajeme veľa úspechov na krajskom kole.