Jesenné športové rendezvous 2016

vložené 18. 10. 2016 o 15:12

Toto veselé, zábavno-športové podujatie patrí už neodmysliteľne k jesenným aktivitám nášho školského klubu detí. V tomto školskom roku ho navštevuje 55 žiakov l. stupňa ZŠ.

V prvú októbrovú sobotu dopoludnia sa stretlo 29 dievčat a chlapcov pred našou školou. Prišli oblečení vo veselých, karnevalových kostýmoch s plyšovým kamarátom zaveseným na krku, alebo vykúkajúcim z batohu na pleciach. Ich príchod na korčuliach, kolobežkách alebo kolieskových korčuliach, navyše v netradičnom odeve (deti prišli vyparádení vo všelijakých netradičných, veselých, farebných  rozprávkových  kostýmoch)  a určite v nich vzbudili pozornosť a záujem okoloidúcich.

Vo vestibule školy sme sa zahrali, naučili sme sa indiánsku vykrikovačku, hľadali sladké prekvapenia, v školskom klube sme si vytvorili  malú tvorivú dielňu a s namaľovanými srdiečkami a smajlíkmi na líčkach  sme vonku vytvorili netradičného, športového hada. Všetci sa postupne predstavili kamarátom svojím najlepším športovým výkonom. Mušličkový, lúskací, mlynčekový, dupací potlesk bol milou odmenou za predstavenie sa pod fontánou  v parku, ktorá niektorých ovlažila svojimi príjemnými kvapkami vody.

Naši veselí športovci pohľadali v tráve sklenené kamienky pre šťastie, na svojich „dopravných prostriedkoch“ súťažili na chodníkoch a ceste v blízkosti školy. V tento sobotný, slnečný deň sa s kamarátmi rozlúčili s tohtoročným babím letom. Ukázali si navzájom svoje športové schopnosti, zmysel pre humor, zábavu a kamarátstvo.

Opäť nám bolo spolu veselo, súťaživo, športovo, tvorivo, kamarátsky... Tri hodinky spoločného športovania a zábavy ubehli veru oveľa rýchlejšie ako v škole!

o 65 dní 1 hodina