Slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017

vložené 17. 09. 2016 o 17:48

Po letných prázdninách sa žiaci vrátili do školy 5. septembra 2016. Tradične sa najskôr stretli na svätej omši, o 9,00 hod. na dolnej chodbe budovy školy.

Škola má dlhodobo výborné vzťahy s obcou i farským úradom. Otvorenia školského roka sa zúčastnil starosta obce Ing. Juraj Ondračka, vdp. farár Tomáš Zelenák i nový vdp. kaplán Michal Štefánik. Úprimný potlesk všetkých potešil a potvrdil blízky vzťah detí k obecným i cirkevným osobnostiam.

Žiakov, rodičov i pedagogický kolektív privítal riaditeľ školy Mgr. Dušan Černek. Predstavil novú zástupkyňu riaditeľa školy, PhDr. Máriu Filipovú. Pripomenul, že počas školského roka bude 188 vyučovacích dní, 43 sobôt a nedieľ, 24 dní školských prázdnin (z nich 5 dní pripadne na sviatky) a 5 dní sviatkov. Potom sa prihovoril žiakom 1. ročníka. Poprial im úspešný vstup do školského života, výborné vyučovacie výsledky, spokojnosť, radosť a nové priateľstvá. Slová riaditeľa smerovali i k žiakom 9. ročníka. Vyjadril nádej na dobrú spoluprácu, zintenzívnenia prípravy na vyučovanie, ktorá vyústi v kvalitné výsledky v Testovaní 9. Poprial im úprimnú koncoročnú radosť z prijatia na vybrané školy a šťastnú koncoročnú rozlúčku.

Riaditeľ školy privítal i celý pedagogický kolektív. Poprial učiteľom veľa úspechov, spokojnosť, radosť a dobrý pocit z vykonanej práce.

Pedagogický kolektív v novom školskom roku doplnia Mgr. Mária Hálová (anglický jazyk, dejepis, občianska náuka), Mgr. Anna Birasová (náboženská výchova).

V školskom roku 2016/2017 bude mať škola 279 žiakov (o 2 žiakov viac ako v minulom roku). Na 1. stupni bude 7 tried (117 žiakov), na 2. stupni 8 tried (162 žiakov). Školu bude navštevovať 138 chlapcov a 141 dievčat.

Žiaci podľa bydliska: obec 142 žiakov (51 %), Dúbrava 43 žiakov, Trnávka 28 žiakov, Závrská 24 žiakov, Repáky 16 žiakov, Vlčí Vrch 15 žiakov, Krásny Dub 8 žiakov (osady 134 žiakov (48 %), Skalka nad/Váhom 3 žiaci, Trenčín 1 žiak (spolu 1 %).

Z toho študujú 4 žiaci v zahraničí.