Tablá deviatakov

vložené 08. 07. 2016 o 10:49

Ako býva dobrým zvykom našich deviatakov, aj toho roku si pre kamarátov, príbuzných či obyvateľov obce pripravili záverčné tablo. A keďže každá trieda chce vyniknúť originálnosťou, prípravy na jeho výrobu začínajú aj mesiac vopred. Najprv treba dobrý nápad, potom šikovné ruky a nakoniec dizajnérskeho ducha, ktorý to všetko spolu zladí.

9.A si za motív pre svoje tablo zvolila motto: „Kúsok z nás...“ Každý žiak sa teda stal kúskom (tabličkou) čokolády, ktorá však mala 2 tváre. Áčkari sa zhodli na tom, že každý z nás dokáže byť slušný, vzorný a elegantný, ale na druhej strane sa v každom ukrýva aj kúsok „rebela“. Preto si nás na našej „čokoládke“ môžete poobzerať práve v týchto dvoch podobách.

„Po 9-tich rokoch výcviku“ - v tomto duchu sa nesie tablo žiakov 9.B triedy, ktorí sa rozhodli pre motív vojenského oblečenia a tvar granátu. Aby výsledný dojem čo najviac zaujal, pre celé tablo zvolili zelenú farbu. Zladili sa aj oblečením, fotili sa vo vojenských uniformách, mnohým z nich by svedčali aj v bežnom živote. A aby nikto nevyčnieval, uniformy sa našli aj pre pána riaditeľa a triednu učiteľku.

Ďalšou nemenej dôležitou časťou bolo zanesenie už hotového tabla do vitríny obchodu, aby bolo prístupné verejnosti. Keďže máme na škole šikovných a hudobne nadaných žiakov, sprievod našich deviatakov oživoval hudobný sprievod v podaní Marianny Čapákovej a Jozefa Chupáča. Aj im patrí nielen naša vďaka, ale aj obdiv okoloidúcich. A ako to celé vyzeralo? Posúďte sami...