Naša 1. májová športová olympiáda: „Buď fit!“

vložené 20. 06. 2016 o 22:13

Všetky deti zo školského klubu sa vždy potešia, keď majú možnosť ísť do tzv. Fit zóny pri našej škole. Tak voláme priestor pri hlavnom vchode, v ktorom si môžu deti i dospelí zacvičiť a otužovať tak svoje zdravie kedykoľvek.

Navštevovali sme ju často a prežili v nej veľa hodín pobytu vonku. Motiváciou trénovať na jednotlivých cvičebných náradiach bola 1. športová olympiáda naplánovaná na 26. mája. Všetci účastníci tohto športového odpoludnia dostali súťažné lístky, ktoré slúžili na vpisovanie získaných bodov. Matej Mrázik, Juraj Patka, Andrej Zemanovič a Boris Bičan, všetci bývalí žiaci školského klubu, spolu s kamarátmi, boli pozornými členmi poroty, za čo im patrí velikánske poďakovanie a pochvala zároveň. Športovci si merali sily v tzv. veslovaní, bicyklovaní, lyžovaní a rúčkovaní. Dokázať svoju silu rúk vo výdrži visieť bola pre našich športovcov jedna z najťažších športových disciplín. Súťažili medzi sebou prváci a ostatní žiaci ŠK medzi sebou.

Nebola by olympiáda olympiádou, keby na pomyselný stupienok víťazov nevystúpili tí najzdatnejší! Medzi najšikovnejších športovcov prvákov patrili Daliborko Panák, Marianka Stašáková a Ondrejko Panák. Medzi najšportovcov v 2. kategórii patrili: Adrianka Weisová, Tánička Ondrušková a Dominik Farý. Víťazi sa potešili diplomom a vecným cenám.

Radosť zo športovania, ale aj únava z dosiahnutia svojho najlepšieho športového výkonu bola vidieť na tvárach všetkých zúčastnených. Ale ten dobrý pocit stál určite zato! Na budúcej športovej olympiáde o rok možno odhalíme ďalšie športové talenty. Dovtedy sa lúčime s pozdravom: „Buď fit!“

o 65 dní