VLASTIVEDA hravo s LEGOM v 3.B

vložené 19. 05. 2016 o 20:10

Vďaka krásnej a zaujímavej téme na hodine vlastivedy - ŽIVOT NA HRADE,  sme sa rozhodli postaviť hrad. Inšpiráciou nám bol Trenčiansky hrad.  Veľa sme študovali, hľadali informácie, rozprávali sa o téme. S pomocou pani učiteľky  sme najskôr plánovali, rozdeľovali úlohy pre skupinky, ktoré usilovne a s veľkým zanietením stavali, prestavovali, občas sa aj pohádali. Ako stavebný materiál sme použili obľúbenú stavebnicu LEGO.

Naším cieľom nebol len samotný hrad, ale i jeho podhradie a rieka Váh s pltníkmi. Podarilo sa nám zachytiť všetko podstatné – hradby, obranu hradu, stajňu, napájadlo, delo, katapult, vozy. Tiež námestie a na  ňom fontánu, domy mešťanov, obchodíky i klietku hanby. Práca trvala dva týždne, ale výsledok stojí zato.

Sme potešení, že naše dielo sa vydarilo a zdobí nám triedu. Našu námahu, tvorivosť a šikovnosť ocenili i žiaci z ostatných tried. Najviac nás  potešila pochvala od pána riaditeľa, ktorého sme pozvali na exkurziu. Jeho záujem a úsmev na tvári bol na jednotku.