Slávik Slovenska 2016 - okresné kolo

vložené 12. 05. 2016 o 14:51

V stredu 4.5.2016 sa víťazi šk. kola vybrali do ZUŠ K. Pádivého v Trenčíne, aby si zmerali sily resp. hlasy v speváckej súťaži Slávik Slovenska s deťmi z trenčianskeho okresu.

Tradične sa súťažilo v troch kategóriách a súťažiaci si mali pripraviť dve ľudové piesne. Jednu zo spevníčka a druhú ľubovoľnú, ktorú radi spievajú. Ďalšou podmienkou bolo, že jedna z piesní musela byť sprevádzaná hudobným nástrojom a druhá bez neho. Úlohy sprevádzajúceho korepetítora sa v tomto šk. roku výborne zhostil Jozef Chupáč na heligónke. Okrem toho aj sám súťažil v speve v III. kategórii.

V I. kategórii našu školu reprezentoval Jozef Múka z 3.B, ktorý sa pekne zhostil neľahkej úlohy náhradníka, keďže náš víťaz ochorel. Jojovi patrí pochvala za rýchle nacvičenie piesní aj ich peknú prezentáciu.

V II. kategórii sme vyslali do boja dievča, konkrétne Alicu Laurincovú z 5. tr., ktorá precítene predniesla lyrickú pieseň bez sprievodu a veselú, tanečnú pesničku so sprievodom heligónky.

V III. kategórii spieval a hral už spomínaný Jozef Chupáč z 8.B. Ten sa z našich spevákov porote páčil najviac a odniesol si pekné 3. miesto.

Za zmienku však stojí aj fakt, že Jozef so svojou heligónkou a dvomi svojimi kamarátmi spravili na súťaži atmosféru, aká sa len tak nevidí. Zatiaľ čo sa porotkyne radili, v súťažnej sále sa hralo a spievalo s radosťou a zábavou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí.

Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy!