Biblická olympiáda - školské kolo

vložené 19. 02. 2020 o 17:22

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Konferencia biskupov Slovenska vyhlásili v školskom roku 2019/2020 devätnásty ročník Biblickej olympiády. I tento školský rok sme sa do súťaže zapojili.

Po triednom výbere žiakov druhého stupňa prebehlo školské kolo, ktorého sa zúčastnila komisia na čele s pánom kaplánom a 10 žiakov. Tých po prečítaní určených časti Biblie (Kniha proroka Jonáša, Exodus 1 – 24 a  Evanjelium podľa Jána) čakali rôzne otázky a úlohy.

Najviac vedomostí preukázala Alica Laurincová z 9.A, ktorá získala 36 bodov; len o bod menej mal Ondrej Mikušinec zo 7.B – 35 bodov; na treťom mieste s počtom 23 bodov sa umiestnil Cyril Birás z 9.A. Adam Krovina zo 7.A skončil štvrtý s počtom 20 bodov, bude sa s nami pripravovať na blížiace sa dekanátne kolo ako náhradník.