Divadelné predstavenie Danka a Janka

vložené 01. 02. 2020 o 10:24

Spišskonovoveské Divadlo na predmestí prišlo 29.1.2020 do nášho kultúrneho domu potešiť deti divadelným predstavením Danka a Janka podľa literárnej predlohy Márie Ďuríčkovej. V činohernej rozprávke s pesničkami účinkovali profesionálne herečky rozdávajúce smiech a dobrú náladu.

Rozprávka je plná veselých chytľavých pesničiek, pri ktorých si tí najmenší určite zaspievajú a zatancujú. Danka a Janka sú sestričky dvojčence a sú celkom rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Sú také rovnaké, že keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie je si istá, či vidí seba alebo sestru Danku. A keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či vidí sestru alebo seba v zrkadle. Všetečné dvojbodky sa stále škriepia, ale keď treba, vedia ťahať za jeden povraz.

Boli sme radi, že nám spríjemnili januárové dopoludnie.