Vianočná súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu

vložené 17. 01. 2019 o 18:47

Prípravy na Vianoce prebiehajú v škole o to intenzívnejšie, že je pre žiakov druhého, a v tomto školskom roku po prvý raz i prvého stupňa, vyhlásená súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu. Na úlohy, ktoré mali jednotlivé triedy splniť, mali mesiac, od 20. novembra do 21. decembra 2018.

Téma tohtoročnej výzdoby bola „Vianoce našich predkov“. Zamerať sa mali na tradície zachovávané v našich domácnostiach počas vianočných sviatkov. Žiaci si najskôr zisťovali informácie od rodičov, starých rodičov, aby zvládli všetkých 5 úloh čo najpresnejšie. O tom, že námet im „sadol“ svedčí aj fakt, že sa úroveň súťaže opäť zvýšila.

Z úloh najväčší ohlas získalo spoločné dielo žiakov postavené za pomoci pána školníka – betlehem v životnej veľkosti či prestretý vianočný stôl s tradičnými predmetmi a pochutinami našich predkov. Vianočná besiedka v posledný deň bola príjemným zavŕšením súťaže, na nej žiaci predviedli pripravené piesne, básne, scénky i tance.

Nezávislá porota mala ťažkú úlohu, vybrať triedu s najlepšie splnenými úlohami nebolo jednoduché, ale nakoniec sa zhodla na nasledovnom poradí:

I. stupeň:                                                             II. stupeň:

1. miesto:   4.B trieda                         1. miesto:   7.A trieda

2. miesto:     2.A trieda                                         2. miesto:     9.B trieda

2.B trieda                                         3. miesto:     6.A trieda

Víťazom blahoželáme a ostatným triedam ďakujeme za krásnu prípravu areálu školy na najkrajšie sviatky roka.