Školská súťaž v pretláčaní rukou

vložené 13. 03. 2018 o 18:25

(Víťazmi sa stali Tomáš Repa a Karolína Zemanovičová.)

Po tretíkrát si zmerali svoje sily v školskej súťaží v pretláčaní rukou chlapci, dievčatá mali svoju premiéru.

26 chlapcov zo 7.-9. ročníka bojovalo v súbojoch na 2 víťazstvá o celkové prvenstvo. K celkovému prvenstvu bolo treba zvíťaziť 5-krát. V prvých dvoch kolách sme zväčša videli jednoznačné víťazstvá nasadených favoritov. Štvrťfinálové duely už boli zaujímavé a viaceré s prekvapujúcim výsledkom. Do semifinále sa prebojovali 3 deviataci a skromne pôsobiaci ôsmak Tomáš Repa. Nikto ho však nepodceňoval, pretože jeho brat Richard sa stal víťazom 1. ročníka. Výborné semifinálové zápasy boli vyrovnané trvali niekoľko minút. Obecenstvo (zväčša dievčatá) povzbudzovalo svojich obľúbencov. Do finále nakoniec postúpil Tomáš Repa a Radoslav Hoťko. Vo vyrovnanom zápase mal viac síl Tomáš Repa.

Konečné poradie:   1. miesto   Tomáš Repa         8.A

2. miesto    Radoslav Hoťko    9.A

3. miesto    Ivan Blaho          9.A

4. miesto    Sebastián Birás    9.A

V doplnkovej súťaží v pretláčaní ľavou rukou zvíťazil vo finále Ivan Blaho nad Timotejom Barincom. Tretí bol Šimon Stehlík.

Je zaujímavé, že tretí titul sa opäť vrátil do osady Repáky.

Radosť z výsledkov neskrývali ani dievčatá. Nemusia sa opäť nikoho báť, výber osobných strážcov je široký.

O súťaž mali tento rok záujem i dievčatá. Nečakane prekvapili siedmačky. Celou súťažou bez zaváhanie prechádzala výborná a všestranná športovkyňa Karolína Zemanovičová. Vo finále zvíťazila nad Natáliou Bulejkovou.

Konečné poradie:    1. miesto    Karolína Zemanovičová   9.A

2. miesto    Natália Bulejková        7.A

3. miesto    Nela Olášová             7.A

4. miesto    Lívia Repová              9.A