Policajná zásahová jednotka

vložené 13. 03. 2018 o 16:13

Prvý marcový deň sa na našej škole niesol v duchu uniformovaných mužov zásahovej jednotky. Išlo o špeciálnu jednotku z Dubnice nad Váhom, ktorej úlohou je zakročiť v prípade nepokojov, výtržností, pomáhať pri eskortovaní odsúdených vo výkone trestu, zabezpečiť bezpečnosť a ochranu súdov a prokuratúr alebo pomáhať v iných neočakávaných situáciách, pri ktorých je bezprostredne ohrozené zdravie alebo život osôb.

Navštívili nás s ukážkami svojej práce, žiaci mali možnosť klásť otázky, ale i vyskúšať si ich výzbroj a výstroj. Telocvičňa sa dočasne stala miestom simulovaného zásahu a naši žiaci jej aktérmi. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií. Ďakujeme.