Zvieratká na jeseň

vložené 29. 11. 2017 o 21:32

(Netradičná hodina v 2.A)

Naši druháci (2.A) si pod vedením triednej pani učiteľky Hupčíkovej v poslednom novembrovom týždni pripravili pre triedy I. stupňa divadelné pásmo s názvom „Zvieratká na jeseň“. Na hodinách čítania usilovne nacvičovali scénku s básňami, jesennú pieseň o zvieratkách sa naučili spievať na hudobnej výchove a nakoniec na výtvarnej výchove vyrábali masky zvieratiek. Doma s pomocou mamičiek a oteckov vyrobili veselé kostýmy, zároveň si z encyklopédií, kníh a internetu zistili zaujímavé informácie o ich zvieratku.

Po namáhavej príprave svoje umenie predviedli ostatným žiakom prvého stupňa i malým škôlkarom. V závere vystúpenia nechýbali ani kontrolné otázky zo strany druhákov, na ktoré diváci s nadšením odpovedali. Nielen herci, ale i diváci, sa hravou formou dozvedeli veľa nového zo života zvieratiek.