Trenčianske hodiny 2017

vložené 19. 11. 2017 o 22:22

(Hornosúčanskí speváci v každej kategórii na stupni víťazov.)

Mesto Trenčín sa snaží uchovávať tradície a bohatstvo našich predkov aj organizovaním obľúbenej speváckej súťaže – Trenčianske hodiny. Jej 48. ročník sa konal v stredu – 15.11.2017 – v koncertnej sále ZUŠ K. Pádivého v Trenčíne.

Do každej kategórie sa mohli prihlásiť 2 speváci z každej školy, a tak sme sa do Trenčína vybrali v plnom nasadení. Každý súťažiaci sa predstavil 2 piesňami bez sprievodu hudobného nástroja, pričom jedna musela byť z nášho trenčianskeho regiónu.

V I. kategórii súťažili za našu školu tretiačky – Karolína Gažiová a Ema Juricová. Do II. kategórie sme zasa vyslali chlapčenské osadenstvo - piatakov – Adama Krovinu a Ondreja Mikušinca. A do najstaršej kategórie nám už dorástli siedmaci Cyril Biras a Alica Laurincová.

Vystúpiť pred početné publikum a odbornú porotu si vždy vyžaduje istú dávku odvahy a nebojácnosti. A hoci sa vo viacerých vystúpeniach vyskytli chybičky, porota nebola prísna a ocenila najmä chuť detí venovať sa spevu ľudových piesní.

Naši hornosúčanskí speváci si odniesli nasledovné ocenenia:

I. kategória –  1. miesto – Ema Juricová

II. kategória – 2. miesto – Adam Krovina

- 2. miesto – Ondrej Mikušinec

III. kategória – 3. miesto – Cyril Biras

Všetkým spevákom ďakujeme za výbornú reprezentáciu a želáme aj do budúcna mnoho čistých tónov, veľa smelosti a chuti spievať.